Wojewódzki Konkurs z Fizyki i Astronomii

15 kwietnia 2024 roku odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika i w Centrum Popularyzacji Kosmosu "Planetarium - Toruń" finał Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki i Astronomii.

Zakończyła się tegoroczna edycja Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki i Astronomii. Naszą szkołę w konkursie reprezentowała Zuzanna Wadas. Finał podzielony był na trzy części. W pierwszej uczniowie musieli wykazać się wiedzą w zakresie astronomii i fizyki odpowiadając na pytania testowe i rozwiązując zadanie obliczeniowe. W drugiej części sprawdzana była pod kopułą planetarium wiedza w zakresie znajomości nieba i procesów na nim zachodzących. W trzeciej części, najlepsi uczniowie odpowiadali na pytania zadawane przez komisję konkursową. Zuzia zakończyła zmagania konkursowe na drugim miejscu w województwie. Zuzanna znalazła sie także w gronie wyróżnionych obserwatorów. Jej wiedza w zakresie znajomości nieba oraz zadania obserwacyjne zostały wysoko ocenione przez komisje konkursową.
Opiekunem naukowym uczennicy był nauczyciel naszej szkoły - Zbigniew Karpiński.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.