"Poznaj Polskę

W ramach realizacji Przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn.  „Poznaj Polskę” – edycja 2023r.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Byczynie otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 4000 zł.
Przedmiotem przedsięwzięcia jest wsparcie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przyznawane przez Ministra w formie dotacji celowej środki finansowe przeznaczane są na dofinansowanie wycieczek szkolnych. W ramach „Poznaj Polskę” nasza szkoła otrzymała dofinansowanie do jednej wycieczki. Odbyła się ona 20 czerwca 2023 roku do Wrześni, Rogalina i Puszczykowa.