,Pomoc bez pieniędzy"

Wolontariusze z byczyńskiej szkoły wiedzą, jak można udzielić pomocy, nie używając do tego pieniędzy. ,,Pomoc bez pieniędzy" to również hasło pierwszego konkursu plastycznego zorganizowanego w ramach ogólnopolskiego projektu "Zbieramto w szkole". Głównym jego celem było ,,uświadomienie dzieciom i młodzieży, że wszyscy poprzez swoje codzienne decyzje i działania realizowane w najbliższym otoczeniu możemy przyczynić się do zmiany świata na lepsze." W konkursie brało udział 55 szkół i przedszkoli. Jury oceniło 224 prace plastyczne w 3 kategorich wiekowych. Z naszej szkoły do rywalizacji przystapili: Kacper Kulkowski, Sylwia i Hubert Zdziarscy z klasy 1 oraz Zuzanna Wadas i Aleksander Dudek z klasy 6. Miło nam poinformować, że Zuzia Wadas w kategorii klas 4-6 zdobyła I miejsce. Otrzymała ona dla swojej szkoły 2000 pkt i rzeczową nagrodę-niespodziankę. Wzbogaciła tym samym naszą 250 lokatę w rankingu Fundacji Missio Cordis.. Dziękujemy szkolnym wolontariuszom za udział w konkursie.