Wycieczka Wrocław- Karpacz - Kowary

W dniach 5-7 września 2022 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce Wrocław- Karpacz - Kowary. Pierwszego dnia podziwiano Rynek Główny, przepiękny średniowieczny ratusz wraz z otaczającymi go kamieniczkami, pręgierzem, pomnikiem Aleksandra Fredry. Nieocenione wrażenie dostarczyło uczniom jedno z najsłynniejszych dzieł polskiego malarstwa Jana Styki i Wojciecha Kossaka- Panorama Racławicka. Kolejną atrakcją okazał się pobyt we wrocławskim Zoo i Afrykarium. Następnie wycieczkowicze powędrowali do wodospadu Kamieńczyk położonego na terenie Karkonowskiego Parku Narodowego. Później udali się do największej atrakcji Karpacza- Kościoła Wang zbudowanego w XII wieku z sosny norweskiej. Ostatniego dnia uczniowie odwiedzili Sztolnię w Kowarach, gdzie w podziemiach zobaczyli fajną i autentyczną kopalnię uranu oraz kolekcję minerałów szlachetnych, kamieni i kruszców. Wycieczka okazała się niezwykłą przygodą, dostarczyła wiele cennych wiadomości i wspaniałych wrażeń.