Innowacje pedagogiczne w roku szkolnym 2021/2022

Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w dwóch innowacjach.

Wychodząc naprzeciw potrzebom ekologicznym, opracowano innowację „Z ekologią za pan brat”. Ma ona wyposażyć uczniów w określone wiadomości, umiejętności i postawy, w przystępny sposób przybliżyć dzieciom świat przyrody, uświadomić, że są jej częścią oraz uwrażliwić na przejawy degradacji środowiska i rozwijać pozytywne zachowania wobec ochrony środowiska.

Oprócz tego młodzież uczestniczy w międzynarodowych zajęciach w ramach współpracy eTwinning. Są realizowane dwa projekty „Check- in to future”- związany z orientacją drogi zawodowej oraz „Friendship without borders” dotyczący zawierania przyjaźni oraz poznawania kultury i tradycji innych krajów. Uczniowie przygotowują filmiki, kartki świąteczne, które będą wysyłane do partnerów z innych krajów.