Wycieczka do Parku Rozrywki "Mandoria"

Dnia 13 kwietnia 2023r. nasza społeczność uczniowska z klas IV, V, VI i VII PSP w Byczynie oraz uczniowie z zaprzyjaźnionej szkoły PSP im. Janusza Korczaka w Krzywosądzy wybrała się na wspólną integracyjną wycieczkę do Parku Rozrywki “Mandoria” w Rzgowie za Łodzią.

Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na to, kiedy przekroczymy próg magicznej krainy. Kiedy wybiła godzina 10.00 drzwi stanęły otworem. Ujrzeliśmy komitet powitalny Mandorian - uśmiechnięci panowie i panie w pięknych, epokowych strojach.
Wszyscy byliśmy zachwyceni przepięknym wystrojem całego wnętrza parku. Kolorowe i błyszczące światła karuzeli, przepiękne malowidła na ścianach, urokliwa architektura XVI- wiecznych kamieniczek miasta portowego, mnóstwo zaaranżowanych drewnianych skrzyń i innych elementów zapierała dech w piersiach. Nastrojowe, delikatne dźwięki muzyki nadawały niepowtarzalny klimat temu miejscu.
Nie mogliśmy się doczekać wejścia na popularne i osławione rollercoastery. Adrenalinę w żyłach podnosiły dobiegające krzyki i piski korzystających już z tych atrakcji osób. Niewątpliwie, to był numer jeden w ocenie atrakcji tego obiektu. Faktem jest, że gdybyśmy tam zostali kilka dni to nikomu, by się nie znudziło korzystanie szczególnie z budzącego chyba największe emocje rollercoastera “Carrara”. Numerem dwa okrzyknęliśmy karuzelę łańcuchową - można było się na niej nieźle pokręcić. Choć nie należeliśmy do najmłodszej grupy wiekowej, to dużo frajdy mieliśmy z kulkowego placu zabaw i balu butów - gokardów. Naszym zdaniem jedną z ciekawszych atrakcji było także przejście lustrzanego labiryntu. Iluzja tam wykreowana wprawiła niejednego ucznia w zakłopotanie i dodała dreszczyku emocji. Kto wie, ilu wycieczkowiczów zaginęłoby w lustrzanym labiryncie, gdyby nie "magiczna nić Ariadny".

Po kilku godzinach korzystania z niesamowitych atrakcji wybraliśmy się na smaczny obiad, a następnie na deser - mogliśmy wybierać spośród wielu przepysznych słodkości. Lody, wata cukrowa, lizaki - kto by pomyślał, a jednak marzenia się spełniają.

Podczas wizyty w Parku Rozrywki "Mandoria" skorzystaliśmy z oferty warsztatów pt. “Magia Minerałów” . Była to fascynująca lekcja, podczas której dowiedzieliśmy się dużo ciekawych rzeczy o minerałach i ich pochodzeniu. Poznaliśmy mapę lokalizacji cennych kruszców w naszym kraju oraz na świecie. Po tych wiadomościach u niejednego pojawiła się myśl o wyprawie w poszukiwaniu złota. Na pożegnanie każdy uczestnik spotkania otrzymał od zabawnego instruktora różowy kwarc.
Po warsztatach każdy mógł korzystać do woli z atrakcji, która najbardziej przypadła mu do gustu. To było suuuper!
Na koniec całą grupą ustawiliśmy się do pamiątkowego zdjęcia. Z uśmiechem na twarzy, zmęczeniem w nogach i pamiątką w ręku, szczęśliwi jak nigdy, wracaliśmy do domu z planami w głowie i pytaniem, kiedy następny taki wyjazd.

To była najlepsza wycieczka. Było bardzo fajnie i ciekawie. Mogliśmy razem z klasą i innymi kolegami i koleżankami spędzić super czas. Na pewno odwiedzimy to miejsce jeszcze raz, być może tym razem z rodziną. Mamy nadzieję, że będzie więcej wycieczek tego typu.