Jarmark Wielkanocny

W naszej szkole atmosferę Świąt Wielkanocnych można było poczuć już w sobotę 2 kwietnia 2022 roku. Z inicjatywy Rady Rodziców odbył się w tym dniu Jarmark Wielkanocny, któremu towarzyszył kiermasz rękodzieła. Można było nabyć piękne stroiki, palmy, różne ozdoby, pisanki, kartki świąteczne - wykonane przez uczniów, rodziców, a także sympatyków szkoły. W tym dniu odbyły się również warsztaty z wykonania palm wielkanocnych i malowania pisanek, które poprowadziły pani Anna Kapuścińska i pani Aneta Mikołajczak - miejscowe strażniczki tradycji kujawskiej. Panie przybliżyły również tradycje kujawskie związane z Wielkanocą. Ze względu na mroźna aurę zaplanowana gra terenowa odbyła się w murach szkolnych. Uczestnicy rozwiązali zagadki i rozszyfrowali kod do sejfu Pani Dyrektor . Druhowie z OSP w Byczynie poprowadzili pogadankę na temat "Bezpieczne święta". Gość specjalny - zajączek wielkanocny z pełnym koszem czekoladowych jajeczek wywołał uśmiech na twarzach uczestników.