"Laboratoria przyszłości"

W 2021 roku szkoły podstawowe w całej Polsce otrzymały z programu „Laboratoria przyszłości” środki na zakup wyposażenia służącego uczniom do rozwijania kompetencji tj. kreatywność, współpraca, umiejętność rozwiązywania problemów, znajomość nowych technologii.

Program „Laboratoria przyszłości” to rządowa inicjatywa finansowana z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 , która ma na celu wspierać uczniów w rozwoju umiejętności związanych w nowymi technologiami, cyfryzacją czy robotyką.

Dzięki udziałowi szkoły w programie „Laboratoria przyszłości” i otrzymanemu dofinansowaniu w kwocie 30.000zł zakupiliśmy na koniec 2021 roku następujący sprzęt:

- drukarka 3D wraz z laptopem,

- Skaner 3D,

- filamenty,

- stacje lutowniczą,

- aparat fotograficzny wraz ze statywem, stabilizatorem i kartą pamięci

- zestaw filmowy oświetleniowy green screen,

- mikroport,

- mikrofon kierunkowy,

- zestaw Forbot mistrz robotyki.

Zakupiony sprzęt stanowi wartość około 73% przyznanej kwoty. Reszta środków wydatkowana będzie w 2022 roku.

Wymieniony sprzęt wykorzystywany będzie przez uczniów podczas zajęć techniki, doradztwa zawodowego, informatyki oraz do organizacji, przeprowadzenia i dokumentowania działań podjętych na terenie placówki.