Bieg Kolorowych Skarpetek

ZROZUM

NIE OCENIAJ

ZAAKCEPTUJ

21 marca świętujemy nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny. Tego dnia obchodzimy także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.

Data nie jest przypadkowa, bowiem 21.03 symbolizuje trzeci chromosom w 21 parze naszego zapisu DNA, którego obecność stanowi genetyczną przyczynę zespołu Downa. Celem tego święta jest podniesienie świadomości na temat tego, czym jest Zespół Downa, a także budowanie wrażliwości na potrzeby osób nim dotkniętych.

Uczymy się poprzez to niwelować bariery , przezwyciężać krzywdzące stereotypy i okazywać swą tolerancję.

Symbolem tego Dnia stały się kolorowe skarpetki, stąd też druga nazwa: Dzień Kolorowej Skarpetki. Noszenie różnobarwnych skarpet wyróżnia nas w tłumie, ale jednocześnie oznacza, że bycie "wyróżnionym" nie jest złe, jest wyznacznikiem pięknej odmienności. Jak co roku, wolontariusze z naszej szkoły pobiegli w V Biegu Kolorowych Skarpetek organizowanym przez Toruńskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. To: Julia Malec, Zuzanna Wadas, Anna Lewandowska, Szymon Lewandowski i Aleksander Dudek wraz ze swoimi mamami.

Do pokonania była trasa minimum 3 km w dowolnej formie, oczywiście w kolorowych skarpetkach. Wszyscy spisali się doskonale, a w nagrodę otrzymają pamiątkowe medale, workoplecaki i podziękowania.

Integrujmy się zatem z osobami z Zespołem Downa, są wyjątkowi i potrzebują naszego wsparcia.